Hospůdka u SURFu - Hana

17.05.2016 20:46

A jako před rokem v tuto dobu, opět jsem ve vlaku a vracím se zpět po příjemně prožitém víkendu. Eva Adams mě sice ve sluchátkách, které mám v uších, tvrdí, že je Podzimní ráno, ale já vidím nádherně rozkvetlou přírodu, modrou oblohu a cesta velmi pohodlným a novým vlakem ubíhá rychleji, než bych si přála. Tak to je paradox - většina lidí nad hromadnou dopravou ohrnuje nos, ale tento nový vlak, kterým jedu na trati Praha - Blansko poprvé, ten se povedl. Žádné "nalézání" po vysokých schodech, pohodlné sezení a k tomu nádherný přírodní film za okny. Trochu je mi divné, že tam, kde dříve bylo naseté obilí, kukuřice, brambory a další užitkové rostliny, jsou dnes nekonečné žluté lány řepky olejné, ale nejspíš zemědělci vědí, co dělají a konečně dnes si vše, co jsme si dříve dokázali vypěstovat sami, můžeme přece přivézt z okolních států nákladními auty po silnici , aby vůbec byly naše krásné a upravené dálnice využity. A tak se dívám do žluta a snad je mi dobře z toho, že je i u nás tak krásně barevno a ne jen šedivo. Eva sice dále tvrdí, že je Podzimní ráno, ale tak jo, bezmezně důvěřuji a už vím, že za chvíli pošle vzkaz, že "v srdci lásky bejt nesmí příliš a to mé už má málo síly".... tak tomu už rozumím a věřím víc, než podzimnímu ránu. Ano, poslouchám nové CD Evy Adams V úderech mého srdce a s údery vlakových kol to docela souzní. Písničky na tomto CD mi nebyly snad kromě jedné známy, ale čím častěji je přehrávám, tím víc se mi líbí. Nejsou to žádné pecky, při kterých se tančí, tleská do taktu, ale chce to posadit se, nalít skleničku vína a jen poslouchat a vnímat, co se písni sděluje. Protože tyto texty, to je také důležitá součást tohoto CD. No a protože se tyto písničky asi nebudou hrát v Kotvrdovicích ani na Barče, tak pro tento okamžik se mi hodí a docela si to užívám i bez té nalité skleničky. No ale při poslechu právě toho Podzimního rána zjišťuji, že i na to by se dalo tancovat. A tak používám tzv. úsporný tanec, to je fajn věc, to sedíte a do rytmu se jen kývá horní část těla a cvičím to pro případ, že už mi dojde dech i na tanec s holkama v kolečku.

Tak ještě si k tomu pustím film z Kotvrdovic a cesta je rázem krátká. Koncert Evy Adams mám slíbený až příští měsíc a tak jsem jela tentokrát do Kotvrdovic. Byl to fajn večer, známé i neznámé tváře, ale nakonec se dozvídám, že s těmi, se kterými sedím u stolu jsem dokonce mluvila na vystoupení Evy a Vaška v Jindřichově Hradci, byli jsme společně v Písku a snad i ve Vlašimi. No, jihočeši, kteří jezdí vždy tam, když je Eva s Vaškem někde v jejich blízkosti. A moje hlava to všechno smázla. Večer v Kotvrdovicích je jako vždy příjemný, ale utíká rychleji, než je nám milé. Je mezi námi i pán, který slaví 80. narozeniny a jezdí za Evou a Vaškem už dost dlouho Ale nejstarší je 91. paní, kterou doprovází dcera a vnučka. Miluje Vaška už hezkých pár let, nestydí se za to a hlásá to pro všechny do mikrofonu - "Vašku já tě miluju a dělám pro tebe, co můžu, vždyť ty víš". No, Eva asi dnes bude špatně spát.

Je veselo, i když některé z nás je třeba politovat a pofoukat bolístky, viď Petře? Ale protože už je to velký kluk, který něco vydrží, už je mu lépe a radostněji. No jak by ne. Anička ho konečně skoro na rukou nosí a dělá pro něj, co mu na očích vidí. A tak to má být, proto spolu celý život žijeme a stárneme spolu, abychom si pomáhali, když je nám ouvej a i když bychom se někdy navzájem zabili, tak to nemůžeme udělat, protože by se nám potom stýskalo. Péťo, ať vše dopadne tak, jak má a pro jistotu už nepracuj. Některá práce je hodně nezdravá.

Eva mě ještě poradí ať Tajně doufám dál, že budu V nebi a končí písničkou Co čeká svět. Nevím a ani si nechci kazit právě prožité dny přemýšlením, co že nás ještě čeká. Jen se mi ještě promítlo, že právě touto písničkou nám Eva s Vaškem a Evičkou před pár měsíci přáli k novému roku. Bože, jak ten čas letí.

Ahoj Hanka