Luhačovice 1. 8. 2014

28.08.2014 11:11

Tuším, že naposledy jsem skončila kdesi hluboko v minulosti a to bylo v červnu. Ano, to jsme se ještě těšili na prázdniny a nyní je již skoro konec. To nemám ráda, nevím, jak jste na tom vy. Prázdniny v mém životě hrají vcelku významnou roli, máme doma školáka a tak prázdniny jsou dva měsíce bez těch slovíček, co spíše vnášejí do rodiny zvýšený adrenalin a nepříjemnou náladu jako třeba „už máš tu úlohu napsanou, už jsi se naučila, nachystej si knížky, nezapomněla jsi na cvičební úbor“. No nevím, možná by bylo lepší, kdybych ta slova neříkala vůbec, ale co potom ty poznámky. Jestlipak se tak dítě naučí samostatnosti, kdo mi poradí? No ale to jen otázka jen tak mimo.

Měla bych tedy začít v srpnu. Hned jak jsme se vrátili z Kanady, jen jsme si stačili vybalit, už jsme zase na cestě do Luhačovic. Toto město miluji a hlavně ten jeho klid. Tu radost mě a Vaškovi komplikuje a to velmi, stav našich silnic. A obzvlášť v létě. Jakoby se všichni domluvili a rozkopali celou naši republiku. Je to samý semafor, objížďka a hlavně ne minuty, ale i hodiny navíc. Je to bohužel smutné konstatování a tak místo, abychom do „Luhaček“, jak jim říkám, jeli necelé dvě hodiny, tak nyní jezdíme přes tři hodiny. Máme na výběr více možností - na Vyškov, na Slavkov, nebo na Zlín, Ať si vezmu jakoukoliv trasu, všude se jen kope a kope. V rádiu jsem nyní zaslechla zprávu, že ředitelství silnic a dálnic vrátilo údajně 180 milionů dotací, protože již nyní zastavují práci na D1 kvůli zimě a to máme teprve srpen. Nevím, nerozumím, ale také neřeším, jen kroutím hlavou. Útěchou nám budiž plný sál pozitivně naladěných hostů. To bylo naše druhé vystoupení. Luhačovice patří k našim tradičním „hudebním štacím“. Vedení sálu Elektra změnilo podmínky, od letošního roku si všichni účinkující pronajímají sál. To znamená, že vedení sálu dostane peníze za pronájem, udělá na oplátku propagaci, ale každá skupina, či hudební těleso si musí vytisknout letáčky, plakáty a také vstupenky. A pak už jen záleží, kolik vlastně přijde do sálu lidiček. Situace již byla pro vedení finančně neúnosná, protože v sále se kolikrát na velká dechová tělesa objednalo jen 45 lidí. To bylo naprosto nerentabilní a tak, aby se vůbec KD udržel, měl na zaplacení provozu a mohl tak poskytovat kulturu ve městě, která k lázním neodmyslitelně patří, museli přistoupit na toto opatření. Když se tak dívám po sále, vidím mnoho těch, co chodí pravidelně již několik roků, to jsou stálice, které také tvoří tu základní atmosféru. Také máme radost z toho, že za námi přicházejí lidé a s radostí nám oznamují, že si svůj lázeňský pobyt plánují tak, aby stihli naše vystoupení. V sále je dnes také mnoho oslavenců. Doufám, že jsme na nikoho nezapomněli. Lidé už vědí, nosí mi lístečky se jmény, komu chtějí zahrát a také si při tom mohou vybrat konkrétní písničky. Pěkně veselo bylo, když jsme zahráli „ty nové“, na ně se vždy moc těším. Již brzy, ano vím, že to slibujeme už dlouho, ale již brzy věřím a doufám, vyjdou na CD. Vůbec, pokud vše půjde tak, jak jsme si s Vaškem naplánovali, tak bychom rádi na podzim udělali veliký křest několika nových CD a také DVD.

 

Po Luhačovicích jsme odjeli s Vaškem na Komáří louku, která se nachází v České Kanadě. O té jsem si připravila také článek, který vyjde v našich Surfáckých listech. A tak nebudu předbíhat a po vytisknutí našich listů na naše stránky umístím i tento článek. Udělali isme si s Vaškem takový ozdravný pobyt, tak jsme si to nazvali.

Fotogalerie: Luhačovice 1. 8. 2014

/album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8891-jpg/ /album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8892-jpg1/ /album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8893-jpg/ /album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8894-jpg/ /album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8898-jpg/
/album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8899-jpg1/ /album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8900-jpg1/ /album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8901-jpg1/ /album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8902-jpg1/ /album/fotogalerie-luhacovice-1-8-2014/dsc-8905-jpg1/
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>