Nostalgická vzpomínka

23.09.2011 21:33

Je tomu již 12 let, co jsme se poprvé seznámili s Evou a Vaškem, v jejich útulné Hospůdce v Kotvrdovicích a to díky mé kamarádce, Trudě, která je "objevila". I po této dlouhé době, prestože se mezitím stali již známými celebritami, se náš vztah nezměnil. Jsou stále tak srdeční, milí, mají své velké charisma, kterým si získávají tisíce posluchačů.
Dnes, kdy jsme seděli u snídaně a poslouchali jejich písničky na kazetě La Montanara, mě i manželovi tekly slzy, které jsme se snažili před sebou skrývat. Je to zejména písnička Ocún, jejíž autorkou je prý sama Vaškova maminka, a která přesně vystihuje situaci nás, starších rodičů, jimž děti již vyletěly z hnízda. Ale přesto i nadále zůstává život krásným, vždyť "pampelišky znovu vykvetou, šeříky zavoní nad řekou, nespálí lásku mráz."
 

Také nám nedávno došly Surfácké listy, které vždy čteme jedním dechem. Přejeme dětičkám, že si užily tak krásně část svých prázdnin v přírodě, prostřednictvím známých pohádek. Dále je to pravdivý příspěvek Vaška, že děti by měly mít také hezké dětství a nejen samé povinnosti, aby na to doplácely příp. i zdravotně. Obdivujem jeho vitalitu, stejně tak jako Evičky a ostatních zaměstnanců, kteří kromě své práce myslí ještě na druhé.

Jako vždy byl zajímavý i příspěvek našich dlouhodobých milých kamarádů, Jardy Hříbala s manželkou Jituškou, s nimiž se tak rádi setkáváme především v Praze, stejně tak, jako i s našimi dalšími kamarády, které jsme poznali nejen na svých dovolených v Chorvatsku, ale i na různých dalších  setkáních nás, Surfáků.
Příspěvky Evičky obdivujeme, mohla by být spisovatelkou. Zajímavé je i čtení Surfáků za zahraničí, neboť většina z nás ani nemá možnost se do takových dálek podívat.

Po dlouhé době se zase těšíme na setkání v Praze, v říjnu t.r.
A protože se  blíží slavný den, svátek sv. Václava, přejeme Vaškovi hodně štěstí, zdraví a úspěchů v jeho podnikání.

Marie Židová s manželem Vladimírem