Ocenění na správném místě

02.05.2011 08:47

Ahoj, 

musím se s Vámi podělit o nedělní zachvění u srdíčka a o slzy v očích, které mně zastihlo při čtení sobotní přílohy Práva - Magazínu ze dne 30.dubna 2011. Bývá to takový můj nedělní poobědní oddych. Pročítám si ho pravidelně již několik desetiletí. Často v něm najdu spoustu zajímavostí a počtení, které mně i něco dávají.

Tak jsem si s potěšením četla od Věry Keilové Josef Zíma: Připadám si jako dinosaurus. Josefa Zímy mám ráda jako zpěváka i herce. Vážím si ho hlavně za to, jak celý život žije s českou lidovou písničkou. Jeho pořady v televizi jsem vždy sledovala, prostě polka a dechovka byly vždy a jsou mojí srdeční záležitosti.

Tento článek s radostí pročítám a najednou čtu, jak se vyznává k tomu, že Konstantin Karenin ho: "Učil techniku dýchání, práci s hlasem a na rozloučenou jsem mu pak zazpíval árii Lenského z opery Evžen Oněgin. Pak za mnou ještě párkrát přišel do Divadla ABC. Oslovoval mě Zimuška," dodává ještě bard české lidové písničky, který oceňuje i jedny ze svých následovníků Evu a Vaška. "Řekl bych, že to dělají velmi dobře, a proto jsem s nimi už také vystupoval."

Krásné ocenění "velkého" znalce české písničky.

Evo a Vašku, k tomu již nelze nic dodat. Díky Vám za krásné prožité chvíle s Vámi při Vašich písničkách a za to, že jste pokračovatelé naší krásné české písničky.

Držíme Vám pěsti, jen tak dál.

Musela jsem se s Vámi o tento můj krásný nedělní zážitek podělit.

Zdraví Maruška Grimová