Písek-Hana

17.04.2015 20:16

Celé čtyři měsíce jsem se těšila až zase uslyším Evu s Vaškem v akci "naživo". A tak když jsem v programu našla, že první vystoupení po jejich návratu bude v Písku a tam dojedu za hodinu a půl, tak bylo jasno. A ještě k tomu koncert - já ráda koncerty. Vstupenku jsem si objednala telefonem a protože občas se Evě vnutím se svými emaily - pochlubila jsem se, že na koncert přijedu. A měla jsem štěstí. Eva mě pozvala ještě na koncert, který byl v Domově pro seniory v Písku. Popravdě, trochu jsem váhala, bála jsem se, aby si mě tam rovnou nenechali - věkem určitě odpovídám těm, kteří tam žijí, jen mám zatím to štěstí, že jsem stále ve svém vlastním DOMA. A tak jsem se dostala do velmi hezkého, nového Domova pro seniory. Už u vchodu proběhlo srdečné uvítání Evy a Vaška od těch, kteří je sem pozvali a mě došlo, že zde nejsou poprvé. A také se oba aktéři dnešního setkání dozvěděli, že všichni se na ně těší už mnoho dní. Babičky a dědečkové zaplnili celou společenskou místnost, někteří na pojízdných křeslech, ale úplně jiných než jsou známy z nemocnic. Byla to opravdová čalouněná křesla, jen s většími kolečky.

Hned první písnička byla na přání a jak jinak? Zazněla Ta naše písnička česká. Ti, kteří mohli, zpívali, jiní jen pobrukovali a ostatní poslouchali. Hodinové setkání končilo společným fotografováním a tak jsem viděla kolik seniorů si chce hezké chvíle radosti a spokojenosti připomínat jedinou společnou fotkou s Evou a Vaškem. A u mě mají oba další velké plus.

A tak mě napadlo - kde jsou ti novináři z bulváru? Zřejmě to, že Eva s Vaškem přijedou udělat radost lidem, kteří dožijí svůj život v Domově pro seniory, není až taková senzace, aby se o tom psalo v novinách. A to, že svým zpěvem na chvíli dají zapomenout na všechna trápení a přinesou tu radost naprosto nezištně - jen se cestou na další vystoupení staví u starších a nemocných seniorů - no proč by se o tom psalo? Raději se píše o tragediích, nemocech, kdo koho okradl, ale hlavně to musí být dobře prodejné trháky.

A ještě dodatek - koncert v Kulturním domě byl milý a příjemný.... z mého pohledu trochu krátký i když trval přes dvě hodiny, ale i tak dorazila pozitivní energie do budoucna a já jsem si odpočinula sama od sebe.

Ahoj Hanka