Pozdravy z Prahy

11.05.2012 15:52

Ahoj všem v Klepačově,

s chválou za příjemný a zdařilý večer v Klepačově, nelze než souhlasit a těžko se hledají slova, která ještě nebyla vyslovena. Večer se velmi povedl, ale povedené byly i další dny, o které jsme si tento příjemný večer prodloužily. A tak poděkování patří v první řadě Evě a Vaškovi, ale i všem, kteří se starají o to, aby se hosté cítili v pohodě. A velmi rozumím i jejich kamarádům z Austrálie, kterým se po Evě a Vaškovi stýská a chybějí jim. No, nedá se nic dělat - jsou přece jen NAŠI.

A ještě k právě pokřtěné knížce "Co Čech, to muzikant". Poctivě jsem začala číst už od článků na přebalu knížky a jako první mě potěšilo, že knížka nezůstane sama, ale budou ještě další dvě pokračování. Od prvních stránek bylo jasné, že je psána s humorem, dobře se čte a určitě není nudná. Zakázala jsem si ji přečíst jedním dechem, což by nebyl problém a tak jsem si zpříjemnila tři večery, kdy jsem se s Evou učila zpívat, hrát na bubny a cestovat a s Vaškem jsem dokonce sloužila na vojně. Zvláštní a nové je i to, jak vnímá jednu situaci Eva a jak Vašek.

Bylo mi fajn a na to, že autor "Mareček" /jak se mi podepsal do knížky/ je tak mladý - některá jeho slova by se dala tesat. A mě se jen potvrdilo, že to, jak vnímám Evu a Vaška, není jen moje iluze, kterou jsem si vymalovala na růžovo, ale že takoví opravdu jsou - dříči, kterým nic nespadlo zadarmo do klína a navíc kamarádští, upřímní, pohodoví - prostě rodina. Tak hurá do Tater.

Díky. Ať se daří. Hanka a Lída - /co blbě mluvijó a burčák nepijó/