Praha 18. 11. 2015

23.11.2015 16:59

Jméno Eva Adams jste od nás slyšeli asi již vícekrát. Vše, co jsme doposud dělali, natáčeli, studovali nové technologie a mnoho dalších věcí, byla příprava na den „D“, jak se také někdy říká. Ráda bych vám napsala pár řádků o jednom dni, který jsme si určili před necelým rokem, jako takový mezník a také den, kdy jednoznačně a oficiálně spustíme projekt, který nese název EVA ADAMS. Na ten den jsme vše soustřeďovali a směřovali.

Od vyslovení první myšlenky „nahlas“ uplynulo asi 7 roků. Myšlenka se stala vizí, která se dnes oficiálně stala realitou. „A koho to byl nápad, že se dáváte na svou vlastní sólovou dráhu a nebude to Vaškovi vadit?“ To je jedna z obvyklých otázek, které v poslední době dostávám. Odpověď: Otcem myšlenky je Vašek. Není to tak, že bychom se před měsícem, nebo půlrokem probudili a řekli, tak a co teď budeme dělat. Od té doby, co Vašek tuto myšlenku vyslovil nahlas, na ní intenzivně přemýšlíme a… pracujeme. Myšlenka přešla do vize pro budoucno. A to mi dnes oficiálně odstartovali. Vše jsme směřovali k datu mých 45. narozenin, které mám 15. 11. Je všeobecně známé, že oslavy by se neměly dělat dopředu, a tak proto jsme termín zvolili na den 18. 11. na středu. K tomu účelu jsme si vybrali velmi krásné místo. Je to restaurace, vinice a zároveň také jediná palírna v Praze, Salabka. Nachází se v Praze Tróji, nedaleko ZOO. Kolem dokola se rozprostírají rozlehlé vinice, které leží na jižních svazích. Pro nás Moraváky je velmi nezvyklé vidět v Čechách a ještě v Praze vinice. Je to starobylá usedlost, patří k chráněným památkám. Jsou zde přistavená křídla, ve kterých se nacházejí krásné apartmány. Kuchyně je netypická, žádné knedlíky a ani guláš. Její kuchyně je plná slunce – soleil. Styl, kde se prolínají chutě a vůně všech krajin světa a moře, nabité energií slunce a prostředí jižních svahů Salabky s vinou révou, pěstovanou zde již od nepaměti. To je sluneční kuchyně. Záleží v ní nejen na designu, ale zejména zde kladou důraz na chuť, vůni a kvalitu. Salabka nabízí pokrmy chuťově dokonale vyvážené, jednoduché, avšak přesto rafinované v detailech. Celé kouzlo umocní vždy čerstvé bylinky a koření z celého světa i našich zahrad. Příjemně nás s Vaškem ale i hosty překvapil raut, který byl všem otevřen po oficiální části programu. Ale to již moc předbíhám.

Přenesu se myšlenkami do dne předcházejícího. Je úterý večer, přijíždíme do Prahy na Salabku. Stavíme si hudební aparát, mix pult a bedny. Vše stavíme tak, aby to bylo co nejméně nápadné, kvůli fotografům a kamerám. Restaurace má dva hlavní prostory. Oficiální část před hosty, novináři a televizními štáby proběhne ve spodní části a volná zábava spojená s rautem v horním patře, které je zároveň celé otevřené balkónem. Máme postaveno, zbytek teamu přijede zítra ráno. Další technika, světla a vše potřebné k tomu, abychom mohli připravit představení a zároveň prezentaci hudebních novinek.

Je středa ráno, v 10 hodin jsou tu David, Lenka, Luboš a také přijela textařka paní Ilona Popovičová (Maidlová) s manželem. Rozmístňují se světla, nastavují se kamery a připravují se stoly. Číšnici mají také plné ruce práce, z kuchyně to voní, zatím netušíme, co pro nás chystají. V 11 přijíždí vizážistka, která mě bude líčit, česat, no zkrátka nechám se hýčkat. Časově to máme zplánované, ale znáte to, vyvrbit se může vždy cokoliv. Po hodině jsem hotová, převlékám se do šatů a jdeme natáček detaily. V tomto bodě se možná někteří z vás ptají, co to je a proč. Hned odpovím. Při samotné akci se točí celky, a tak je třeba si natočit detailní záběry dopředu. Z celého dne budeme pořizovat TV záznam a rádi bychom, aby vše bylo pěkné a kvalitní. Režii toho celého za naše vydavatelství má pod taktovkou Vašek. Dává pokyny a ostatní poslouchají a v tichosti provádí. V tomto okamžiku není čas na polemizování. Jsou to chvilky, které se nedají vrátit nebo zopakovat.

Přicházejí novináři a fotografové, rozhovory budeme dělat až po akci, ale fotografie již pořizují nyní. V interiéru i v exteriéru na vinicích. Také přijíždí zástupce firmy Fa RENE, Hradec Králové (automobily Mercedes-Benz) a předává mi klíče od auta, samozřejmě za doprovodu fotografa, kterého poslala firma Mercedes. Mám tu čest, že jsem se stala ambasadorem – tváří této značky vozu pro rok 2016.

U příležitosti oslavy svých narozenin představuji nový projekt Evy Adams a zároveň představuji 4 CD a 5 DVD. Možná některým z vás ta čísla mohou něco připomínat. Ano, není to náhoda, oslavuji 45 roků a Vašek mi věnoval ten nejhezčí dárek – 4 CD a 5 DVD, je v tom symbolika. Z každého CD mám připravenou hudební ukázku, kterou jsme s Vaškem velmi pečlivě vybírali. Udělali jsme vždy malou směs 3-4 skladeb. Mezihry a sólo jsme zkrátili tak, aby ukázka byla zajímavá, aby nenudila a hlavně, aby byla typická pro představované CD. Celou akci zahájil režisér pan Milan Liška, který pozdravil přítomné a hned mě vyzval, abych odpověděla na pár jeho otázek, které více přibližují projekt Evy Adams. Po zodpovězení otázek jsem se ujala slova. Přemýšleli jsme o moderátorovi, který by celou akci provázel slovem, vzhledem k tomu, že máme tak široký záběr, jsme se s Vaškem domluvili, že než bychom to někoho pracně učili a vysvětlovali, že si to odmoderuji sama. Samozřejmě na tuto myšlenku, i když jsem věděla, že je pravdivá, nechtěla přistoupit. Bránila jsem se jí zuby nehty, není lehké před reportéry, váženými hosty, televizními kamerami a novináři mluvit. Zpívání, to je něco jiného, tam jsem doma. Na konec jsem ale jednoznačně uznala, že je to rozumný nápad. Připravili jsme si scénář. Každé CD jsem představila, snažila jsem se nejen o suché představení, ale i trošku o humor, ale hlavně jednoznačná slova bez zbytečného balastu, jak říká Vašek. Po hudební prezentaci jsem si vždy pozvala patrony CD. Každý si zve kmotry a já si zvu patrony. To slovo znamená ochránce a líbí se mi více než kmotr. Také jsme nic nepolévali. Prostě jsme si to udělali po svém, v tom také vidím originalitu.

K prvnímu swingovému CD „Slova tvých písní“ jsem si přizvala pana Ing. Josefa Žikovského - světovou špičku v oblasti akustiky, pana Ing. Jaromíra Tužila, který se svojí firmou jako jediný zastupuje nejlepší světové mikrofony Neumann a Sennheiser. (Mimochodem, ten nejlepší v současné době, jsme pořizovali společně s vámi Vaškovi k 60. narozeninám proto, abych do něj nyní mohla zpívat.) Třetím patronem byl textař pan Jaroslav Kratěna, který se podílí na všech čtyřech novinkách. Co říkali, co mi přáli, se dozvíte na připravovaném DVD.

Pro druhé CD pop dance „Dál mi scházíš“ jsem oslovila textařku paní Ilonu Popovičovou (Maidlovou), která s námi spolupracuje od roku 1995, herce pana Jirku Krampola a špičkového stomatologa pana MUDr. Tomáše Foustku.

Ke třetímu CD „ Vůně růží“ mi jako patroni popřáli textařka paní Jitka Badoučková -  překladatelka z několika jazyků, básnířka a spisovatelka, dále herecká dvojice pan Jan Přeučil a jeho žena paní Eva Hrušková – první filmová Popelka.

A to čtvrté CD „ V úderech mého srdce“ průkopníci, nestoři a zakladatelé bigbeatu a rockandrollu v tehdejším Československu pánové Pavel Sedláček a Pavel Chrastina, dále obchodní ředitel firmy Fa RENE Hradec Králové pan Martin Sejkora a tím posledním čtvrtým byl můj hudební partner a zároveň manžel Vašek.

Závěrem zazněla píseň Vinohrady, vinohrady. Myslím, že by bylo špatné, kdyby tu nezazněla píseň o vínu.

Oficiální část je za námi. Všichni jsou zváni k neobvyklému rautu a já mám ještě plné ruce práce. Novináři a televize, ale vím, že to patří k tomu, a tak odpovídám na otázky již za Evu Adams. I Vaška si berou k mikrofonu a před kameru.

A co duo „Eva a Vašek“? Tam není co řešit, jedeme dál.

Fotogalerie: Praha 18. 11. 2015

/album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6725-jpg/ /album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6737-jpg/ /album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6785-jpg/ /album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6796-jpg/ /album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6817-jpg/
/album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6822-jpg/ /album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6824-jpg/ /album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6830-jpg/ /album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6834-jpg/ /album/fotogalerie-praha-18-11-2015/dscn6838-jpg/
1 | 2 | 3 >>