Praha 2. 12. 2013

05.12.2013 16:17

Před měsícem jsme dostali email, ve kterém bylo předběžné pozvání na křest nové knihy paní Haliny Pawlowské „Pravda o mém muži“. Zpočátku jsme si s Vaškem mysleli, že je to nějaká legrace. Každopádně jsme odpověděli a hned vzápětí dostali také odpověď v podobě termínu konání a místa konání křtu. Týden na to přišel osobní email od paní Haliny. Četla jsem ho asi desetkrát za sebou. Byl z něj cítit smutek, ale také jakási vyrovnanost. Neváhala jsem, paní Halině jsem zavolala, poděkovala jsem za pozvání a přislíbila účast.

Jakmile přišel den D, odstavili jsme auto ve Zličíně na konečné metra. Zakoupili jsme si jízdenku a uháněli do centra naší matičky Prahy. Jsem vysloveně ne-městský člověk, ale zažít centrum Prahy v době předvánoční, to je nádhera. Už byla pořádná tma, takže světla Vánoc zářila na všechny strany. Vystoupili jsme na Náměstí Republiky, nedaleko je Prašná brána, kolem ní jsme prošli a byli jsme na Ovocném trhu. Zde se nachází kubistická kavárna, kde v 18.00 začal křest.

Sotva jsme vylezli z výtahu, byli jsme oslněni blesky z armády fotoaparátů, jež zvěčňovala každého hosta. Při vstupu jsme dostali právě narozenou knihu. Hosteska se nás zeptala, jak dlouho jsme spolu, moc jsme ji nechápali, ale popravdě jsme odvětili, že 25 let. Číslo 25 napsala na papírové srdíčko s držátkem a řekla, že během večera se dozvíme více. V kavárně bylo asi devět stolů s tapecírovanými lavicemi a židlemi. Na nich byly cedulky „VIP hosté paní Haliny Pawlowské“. Hned k nám přistoupila paní a řekla, že je manažerka paní Haliny a že je to ona, co si s námi psala. Dovedla nás ke stolu, kde seděla herečka Valérie Zavadská, pan Ivo Šmoldas se svojí ženou, herec Jan Přeučil s ženou Evou (pro neznalce, je to první filmová popelka!) a ta dvě zbylá místa byla právě naše. O zábavu se starala paní Valérie. Moc jsme se tam ale neohřáli, jen hodinku.

Všude se na nás kritickým okem dívali profíci z televizních štábů z Novy, z Primy, z Top Staru, novináři z Idnes.cz, Blesku, Aha, Šípu, zkrátka kam jsme se podívali, buď tam byla kamera, nebo mikrofon. Než jsme stačili všem dát rozhovor, uplynula hodina a kavárna se pěkně zahustila. Slovo VIP nemám ráda, ale v tuto chvíli jsem byla ráda, že si mohu na chvíli sednout. Všimla jsem si, že každá dvojice měla v ruce srdíčko, což bylo vlastně mottem dnešního večera. Paní Halina si na svůj křest pozvala páry a je jedno, zda byli sezdaní či nikoliv. O prázdninách se se svým mužem rozloučila navždy. Dnes je to vlastně taková oslava párů.

Hned u vedlejšího stolu seděli herci. Můj oblíbený herec pan Skopeček měl na srdíčku úctyhodné číslo 66. Vedle něj seděla Ivanka Devátá, paní Gabriela Vránová, o kousek dál pan Špaček s ženou, Dana Morávková, Jan Kanyza, Vlastimil Harapes a další lidé z herecké branže. V tom se ozval z mikrofonu známý hlas paní Haliny, která zahájila křest své knihy. Mluvila pomalu, s rozvahou, a také zavzpomínala na svého zesnulého muže. A pak řekla, aby za ní přišli ti, co mají na svém srdíčku vyšší číslo, než je 20. Tak jsme s Vaškem poslechli. Z té velké hromady lidí nás tam nebylo moc. Luděk Sobota s ženou, Heidi Janků s Ivo Pavlíkem, manželé Kanyzovi, Rosákovi, Petra Černocká s Jirkou a my všichni jsme měli tu čest svojí přítomností pokřtít knihu. A nekřtilo se šampaňským, křtilo se pivem, protože muž paní Haliny rád pil pivo.

Využila jsem toho, že jsem stála vedle pana Kanyzy (ředitele nemocnice v Ordinaci v růžové zahradě) a zeptala se, zda přijme zpět do nemocnice bývalou vrchní sestru Babetu a tu děsnou Pantoflíčkovou vyhodí? Jen se usmál a řekl: „No, nejspíš bych měl, je to hrozná potvora.“ Tak to mě potěšil. Později jsme mluvili i s paní Danou Morávkovou a mimo jiné jsem se jí také zeptala, jak to má s tím primářem Suchým, ale to vám už neprozradím. Když jsem se vymanila ze spárů novinářů a šla si pro sklenku šampaňského, uviděla jsem u stolu sedět pana Skopečka. V tu chvíli tam byl zcela sám, jeho spolustolovnice kouřily na terase. Nevím, co mě to napadlo, ale vykročila jsem rázně k němu. Přisedla jsem si, slušně jsem pozdravila a zeptala se, jestli si nedá ještě sklenku červeného vína, že bych mu ji donesla. Podíval se na mě a chvíli si mě prohlížel, pak se usmál a řekl ano, ale hned na to, že ne, abych radši zůstala vedle něj sedět, že je tam sám a že se mu líbím. Tak jsme si chvíli popovídali a po chvíli jsem mu přinesla sklenku a představila se. Jen jsem řekla, že jsem Eva od Vaška, a už věděl. Moc příjemně jsme si popovídali a slíbili si, že se zase za deset roků někde potkáme a připijeme si na zdraví. Ten nápad se mu líbil a smál se tomu. Kdyby mě někdo řekl, abych šla a oslovila tuto legendu, tak bych to nikdy neudělala, možná ze studu, nebo nevím, ale měla bych trému. Asi jsem to udělala proto, že jsem se vůbec nerozmýšlela. Jak říká klasik, dotáhli jsme to daleko, nezkazíme si to teď nějakým přemýšlením, ne? Pak jsem ho ještě seznámila s Vaškem. Ke stolu si k nám ještě přisedla paní Jakubisková, mluvila krásnou slovenštinou. Nějak ze mě vyklouzlo, že Vašek bude slavit v pátek 60, a tak se to neobešlo bez gratulací.

Konečně jsme se dostali i k naší hostitelce a nechali si podepsat její knihu. Poděkovali jsme za pozvání, musím říct, že jsem si to tam užila. Připadala jsem si jako v jednom velkém filmu. Knihu jsem hned začala číst a líbila se mi – u některých výrazů jsem se smála i nahlas.

Paní Halino, nebýváme častými hosty podobných večírků, většinou jsme pracovně zaneprázdněni, ale pokud budete zase někdy pořádat křest Vaší další knihy, rádi opět přijdeme. Díky za pozvání!

 

https://www.super.cz/227382-eva-a-vasek-sve-dceri-dopravaji-opravdovy-luxus-poslechnete-si-co-si-muze-jejich-desetilety-jedinacek-dovolit.html

Fotogalerie: Praha 2. 12. 2013

/album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-3188janku-heidi-pavlik-ivo-jpg/ /album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-5886soukup-jpg/ /album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-6114rosakovi-jpg/ /album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-6243krainova-jpg/ /album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-6525ledecky-jpg/
/album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-6580harapes-janu-sporcl-jpg/ /album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-6904akt-krtu-jpg/ /album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-6972hromadna-jpg/ /album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-7159jakubiskovi-jpg/ /album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-7340sobotovi-jpg/
/album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-7429halina-s-dortem-jpg/ /album/fotogalerie-praha-2-12-2013/dsc-7568kanyza-laurinova-jpg/