Reakce na knížku

01.05.2012 16:10

Ahoj Vašku a Evičko,

ještě jednou moc děkuji za knížku a milé věnování. Udělala mi opravdu velkou radost, věnování mě moc potěšilo, vážím si toho. Chtěl jsi znát můj názor na knihu, tak s dovolením:

Už to, že jsem jí přečetla za sobotu na jeden zátah o něčem svědčí, nestává se mi to příliš často – neodtrhnout se od knihy. První stránky mi vyvolaly úsměv na tváři a jestli se neurazíš, připadala mi tak trochu „provinční“. Ale jak jsem četla dál a dál, ta „provincie“ se nějak vytratila a zůstal docela silný příběh dvou odvážných světoběžníků. Skvělý nápad byl prolínání příběhu dvěma úhly pohledu, protože každý má na konkrétní situace jiný náhled. Že už se známe nějaký pátek, povedlo se Vám mě dokonale překvapit, protože jsem vůbec netušila, co všechno máte za sebou. Smekám i před mladým – podle data narození – redaktorem, který se nijak nesnažil vložit do Vaší knihy svoje ego, což se taky občas stává. Velmi kultivovaně redigoval Vaše vyprávění a předložil ho čtenáři ve čtivé podobě, která rozhodně zaujme.

Možná se můj názor nebude shodovat s názory profesionálních literárních kritiků, ale za sebe jako čtenářce Vám chci říci, že se kniha povedla, že je zajímavá a že budí chuť přečíst si další díl Vašich osudů. Ještě jednou Vám za ní, milá Evičko a Vašku, děkuji.

Přeji hezké dny a těším se na setkání.

Olina Krumpholzová, Barča