Salabka-Jitka Badoučková

30.11.2015 21:36

Vážení,

před několika dny jsme vděčně přijali pozvání Evy a Vaška na oslavu Eviných 45. narozenin spojených se křtem jejích nových rovnou! 4 cédéček.

V útulném prostředí pražské restaurace Salabka jsme zažili kouzelný večer a zároveň si uvědomili souvislosti, které nám dosud unikaly, například tu, kterou zmínil přítomný herec pan Přeučil, a sice že zná jen tři české zpěvačky, z nichž nikdy nevyšel falešný tón: Eva Olmerová, Eva Pilarová a nyní nově Eva Adams, shodou okolností samé Evy.

Pro mě, jako textařku bylo na této akci významné i setkání s Pavlem Chrastinou, autorem řady slavných textů, které kolem nás dodnes znějí v rozhlase, snad na každém plese atp. I on patří do téměř neviditelné armády umělců za oponou, které na ulici zřejmě nepoznáte, ale bez nichž by zpěváci brzy dozpívali.

Eva tedy dostala od přírody do vínku absolutní hudební sluch, ale ze sebe samé už musela ona a Vašek vydolovat i absolutní píli (podobnou neúnavnému Karlu Gottovi) a zjevně jí nechybí ani intuice. Z hudebních ochutnávek, které nám na večírku bravurně zazpívala, bylo patrné, že se nově orientuje na žánrové preference posluchačů o pár generací mladších než dřív. A to nás moc těší.

Ocenili jsme rovněž přichystané pohoštění, které pamatovalo i na nás, kteří nejíme maso.

Do dalšího uměleckého období přejeme oběma především pochopení ze strany těch, kdo rozhodují o tom, co kde v rozhlase a televizi zazní, že stále platí moudrost: „Přej a bude ti přáno“ a že je konečně do hlavních sdělovacích prostředků pustí. Doposud se nám nestalo, že bychom je na běžných rozhlasových stanicích kdy slyšeli. Naši přátelé neuspěli ani s písničkou na přání, kdy chtěli někomu dát v rozhlase písničku od Evy a Vaška zahrát. Zahráli jim však něco úplně jiného, co s formulovaným přáním nemělo žádnou tématickou souvislost a zdůvodnili to slovy, že žádanou písničku nemají v diskotéce, aniž by ale zmínili, jakou že vlastně daný posluchač žádal. Tak to, ať se už konečně změní, protože platí i opak, že všechno, dobré i zlé se ke svým strůjcům časem vrací. Ať se tedy nám všem vrací jen prokázané dobro, laskavost, přejícnost a vlídnost.

Jitka Badoučková a F.