Tatry 2014-manželé Petráčkovi

04.06.2014 15:35

Vzpomínka na Tatry. 

Po roční odmlce odjíždíme znovu na setkání s Evičkou a Vaškem na týdenní pobyt do Vysokých Tater. Počasí nám ale moc nepřálo, jak silným větrem, deštěm se záplavami a chladným počasím. Neustále jsme sledovali na internetu, jaké nás čeká počasí na Slovensku, ale předpověď nebyla moc přesvědčivá, a tak nás přepadala otázka, jak se lépe obléci, co si vše vzít s sebou atd. Největší byla obava, jak to bude zde, po tak silném větru, který zde proběhl.

Odjížděli jsme z Prahy vlakem na noc za deště, ve vlaku jsme vše probírali a přáli si, aby to počasí se umoudřilo, ale přesto jsme vše brali s humorem, nakonec Laďka prohlásila-dejte na mne, že tam přijedem a ráno bude  svítit sluníčko a Lomnický štít bude jak na dlani. Jaké bylo pro nás překvapení, když se začínalo rozednívat, všude samá mlha, ale jak jsme přijížděli k Popradu, sluníčko na nás  začalo vykukovat a na celý týden nás opravdu přivítalo a za celý týden  neopustilo.

Byl to snad jeden z nejkrásnějších týdnů zde za posledních sedm let. Evička s Vaškem byli naprosto uvolnění a bavili nás tak, jak jim to šlo přímo od srdce. Tím přímo nakazili nás, že jsme se všichni překrásně bavili a bylo nám krásně a příjemně, na což budeme hodně dlouho vzpomínat. Proběhlo hodně gratulací k narozeninám a různým příležitostem, ale nejkrásnějším zážitkem pro nás bylo se zúčastnit Goralské svatby Evičky a Vaška, kterou perfektně připravili Ivetka a Jožko. Jednak výzdobou hotelu, autobusů, přípravou občerstvení a svatební hostiny v přírodě. Zde jsme seděli na zelené louce, slunce krásně svítilo a krásným pohledem na Tatry lehce zasněžené, hudba hrála a nálada byla více než výborná.

Již nyní se těšíme na příští rok, pokud nám to zdraví dovolí se znovu zúčastnit tak překrásného setkání. 

Ahooojjj Jindra a Toník za region Vysoký Újezd