Tatry očima Miloše Milera

23.05.2011 08:32

Očekávaný týden je za námi a skutečnost překonala všechna naše očekávání. Ještě před nástupem účastníků byl změněn připravený program tak, že bylo doplněno vystoupení Evy a Vaška hned na uvítací nedělní večer. Tak se konaly jejich taneční večery třikrát, po neděli ještě v pondělí a ve středu. Kromě toho Vašek přivedl na úterní večer dva mladé slovenské zpěváky, kteří celý večer prezentovali k poslechu známé Nedvědovy písničky. Jak vypadají takové taneční večery s Evou a Vaškem vám nemusím vysvětlovat, to všichni dobře znáte. Krásné písničky, dobrá nálada, tanec, pohoda. A když je to ještě po náročném denním programu, tak ještě k tomu přidejme příjemný odpočinek.

Na pondělí byl v programu výlet na Popradské pleso s výbornou průvodkyní. Z Tatranské Lomnice na Štrbské pleso električkou, odtud pohodlně okolo Štrbského plesa turistickou stezkou na Popradské pleso a zpět po asfaltce na zastávku električky Popradské pleso. Kdo nechtěl na celou cestu, zůstal na Štrbském plese a vrátil se samostatně električkou zpět. Většina účastníků ale absolvovala celou cestu. Bylo krásné počasí, příroda po celé trase kouzelná, takže málokdo odolal. Prostě nádherný tatranský výlet se vším, co k němu patří. Po návratu se před večeří promítalo nové třetí DVD se záznamem koncertu Evy a Vaška na hoře Říp. Při něm jsme si připomněli ty krásné chvíle i při ošklivém počasí, které to odpoledne pod Říp dorazilo. Těchto DVD s celým programem pod Řípem bude pět a jejich příprava se dokončuje. No a pondělní večer byl již zmíněný pod taktovkou písniček Evy a Vaška.

Úterní program byl zahájen ranní rozcvičkou jako za dob našeho mládí. Účast byla vysoká včetně Evy a Vaška a kromě prospěšného ranního pohybu to přineslo především dobrou náladu pro celý den. Tu ještě vylepšilo odpolední koupání v termálním koupališti Vrbov, které i při slunečném počasí pěkně zahřálo těla koupajících.

Pro většinu přítomných byla asi nejlepším dnem středa. Způsobilo to krásné slunečné a teplé počasí, ale především výlet na Dunajec a plavba na pltích po něm. K tomu hostiteli připravené domácí prostředí s domácími chuťovkami a s místními zvyky včetně lidových krojů hostitelů. Nádherná příroda okolo vody při plavbě je skutečným potěšením pro oči i ducha. Zlatým hřebem dne pak bylo večerní posezení s tancem při písničkách Evy a Vaška.

...pokračování v letních Surfáckých listech

Fotogalerie: Tatry očima Miloše Milera

/album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-gedc2713-jpg/ /album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-gedc2715-jpg/ /album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-gedc2760-jpg/ /album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-gedc2818-jpg/ /album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-gedc2883-jpg/
/album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-gedc3008-jpg/ /album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-img-3710-jpg/ /album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-img-3731-jpg/ /album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-img-3786-jpg/ /album/fotogalerie-tatry-ocima-milose-milera/tatry-2011-img-3825-jpg/